טיפול רגשי תקשורתי - המרכז הישראלי להעברה בין דורית

טיפול רגשי תקשורתי


ליווי תקשורתי בינאישי

 • ליווי תקשורתי בינאישי נכון יכול לקדם כל תהליך ובעיקר תהליך מאתגר.
 • תקשורת לקויה וחוסר הבנה בין בני המשפחה עלולות להיות הרסניות למשפחה גם בהווה ואף עלולות לפגוע בהמשכיות.
 • תקשורת טובה בעסק משפחתי היא מתכון לצמיחה בריאה.
 • הבנת הצרכים של הצד השני יכולה לסייע לפתור קונפליקטים קשים ולבנות גשר לפתרונות איכותיים לכל הצדדים.
 • כשמטמיעים גישה מתקדמת לתקשורת בינאישית, ניתן לשפר את היחסים במשפחה.

 


 

ליווי רגשי-תקשורתי במסגרת תהליך ההעברה הבין-דורית

העברה בין-דורית הוא נושא נפיץ לא רק מבחינה משפטית ועסקית אלא גם יכול להוות טריגר לקשיים רגשיים המתעוררים כתוצאה מעיסוק בנושא. התהליך עלול לעורר לא פעם משקעי עבר בין אחים\אחיות שלא ממש נפתרו אלא הודחקו לאורך השנים, חיכוכים בין הורים לילדים כתוצאה מתחושת קיפוח, ילדים בינם לבין עצמם, מעורבות של בני הזוג של בני המשפחה ונושאים רגשיים רבים אשר מוצאים את דרכם למרכז הבמה לאורך כל הדרך ומאיימים לשבש לא רק את התוצאה אלא גם את המרקם המשפחתי העדין.


 במרכז אנחנו מכירים בצד הרגשי של התהליך ולכן מספקים ותומכים לאורך כל הדרך גם בצדדים הרגשיים אשר משפיעים על התקשורת בין כל הנוגעים בדבר. אנחנו נוקטים בגישה אנושית אשר עושה שימוש במיומנויות רכות לאורך כל הדרך לא רק במטרה לזהות את המוקשים אלא גם לנטרל אותם בחוכמה ולהמשיך הלאה כגוף אחד.

תנו לנו להוביל את התהליך בנחישות אבל ברגישות הראויה ויחד נשמור על המשך התא המשפחתי שלכם גם בעתיד.מודל אפר"ת

מודל אפר"ת (אירוע, פרשנות, רגש, תגובה) הוא אחד הכלים השימושיים ביותר לפתור קונפליקטים, המבוססים על תקשורת לקויה. המודל מבוסס על עבודתו של הפסיכולוג אלפרד אדלר (כן, זה שהקים את מכון אדלר) והוא מתאר את התהליך הנפשי המתרחש במוחו ובגופו של אדם, מרגע חשיפתו לסיטואציה מסוימת.

המודל כולל ארבעה שלבים:

אירוע - משהו שעורר טריגר והפעיל את אחד החושים. המקור לאירוע יכול להיות חיצוני או פנימי.

פרשנות - התרגום הפנימי-הקוגניטיבי של האדם לאירוע, בניסיון לתת לעצמו הסבר ולהבין את החוויה. זה תהליך סובייקטיבי, שעשוי להשתנות לפי מצב הרוח של האדם. 

רגש - התחושה שמציפה את האדם, בעקבות הפרשנות שהעניק לאירוע.

תגובה - פעולה אוטומטית שהאדם רגיל לבצע בכל פעם שהוא חווה רגש מסוים.

לעיתים קרובות, התגובה גוררת אירוע חדש, שבעקבותיו מתפתחת פרשנות חדשה, רגש חדש ותגובה חדשה, וכך נבנית כעין שרשרת אירועים או לולאה בלתי פתירה, לכאורה.

המודל מאפשר לצדדים השונים להתעשת, להבין את מקור הבעיה ולנסות לבצע שינוי במרכיבים השונים, כדי ליצור תקשורת בונה ומקדמת ולעצור אירועים עתידיים. כך נוצרת אווירה נעימה המאפשרת הקשבה, שיתוף פעולה, התחשבות האחד בשני והגדלת הסיכוי להצלחה במשימות המשותפות.
צרו איתנו קשר ויחד נראה לכם שזה אפשרי, למרות המורכבות והאתגרים, זאת המומחיות שלנו

דברו איתנו בטלפון

זה הזמן להתחיל לתכנן את החיים בגיל השלישי ואת עתיד המשפחה - בהוגנות, מקצועיות ואהבה


  התחבר

  איפוס סיסמה

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  הסדרי נגישות

  בבניין המשרדים קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: בבניין בו פועלת החברה, ישנם שירותים נגישים המיועדים למבקרים עם מוגבלויות בכל קומה. כמו כן, קיימות חניות מיוחדות לנכים המגיעים למשרד ברכב ובעלי תו נכה, והן מסומנות בהתאם בחניונים הסמוכים. בנוסף, ניתן להשתמש במעליות הנגישות בבניין, והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין ולמשרדים עם חיית שירות.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.