העברת עסקים - המרכז הישראלי להעברה בין דורית

בכל אחד מהשלבים של העברת העסק לדור הבא אנחנו נדרשים לקבל החלטה בשלושה נושאים עיקריים:

 • איך מכניסים את הילדים לעבוד בעסק המשפחתי בצורה הנכונה והיעילה ביותר?
 • מה קורה כשחלק מהילדים לא רוצים לעבוד בעסק המשפחתי וחלק כן עובדים בעסק המשפחתי?
 • מתי נכון להעביר את העסק המשפחתי ?
 • למי אנחנו מעבירים את הבעלות על העסק המשפחתי?
 • למי אנחנו מעבירים סמכויות ניהול לעסק המשפחתי?

 

 
 

ליווי בהעברת נכסים עסקיים

מעל 50% מהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל הם עסקים משפחתיים. עם זאת קשה מאוד להמשיך את קיום העסק המשפחתי לאורך הרבה דורות. זאת על אף שמרבית המייסדים של העסקים המשפחתיים ואף לא מעט מממשיכיהם מקרב בני המשפחה, היו רוצים להמשיך את קיומו ופיתוחו של העסק המשפחתי לאורך דורות קדימה, גם כדי ליצור פרנסה טובה וצבירת נכסים ועושר למשפחה לדורותיה וגם כדי לשמר את השם והמורשת המשפחתית.

אחד האתגרים הכי גדולים בעסק משפחתי המשפיע על ניהולו, הצלחתו והמשכיותו לאורך דורות הוא - התקשורת!

התקשורת בין בני המשפחה, האנרגיה, המנטליות המשפחתית, אופן השיח המשפחתי ואף במקרים רבים, הדרך שבה גדלו בני המשפחה ומשקעי עבר, יכולים להשפיע על הדינמיקה המשפחתית והתקשורת בין בני המשפחה.
ההבדל העיקרי בתקשורת בין עסק רגיל ולבין עסק משפחתי הוא בשפה.
כשאנחנו מדברים על תקשורת משפחתית, אנחנו מדברים על שפה של רגשות: אהבה, דאגה, אכפתיות, קנאה ועוד. כשאנחנו מדברים על תקשורת עסקית, אנחנו מדברים על שפה קורקטית, ניהולית, עניינית, ביצועית, תחרותית ולעיתים אף דורסנית.
כששתי השפות הללו מתערבבות בין בני משפחה שמנהלים עסק -אז מתחיל הבלגן!העברת העסק המשפחתי לדור הבא יכולה להתבצע באחת משתי דרכים:

הדרך הראשונה והפחות מומלצת לבצע העברה של העסק המשפחתי נקראת "חיתוך חד". זוהי דרך טראגית בה המייסד והבעלים של העסק הולך לבית עולמו ומותיר את שאלה הניהול של העסק – למי? והבעלות של העסק – למי? פתוחה וכמובן שהוויכוחים והמלחמות, במקרים רבים לא מאחרים להגיע.
הדרך השנייה מנגד, הבטוחה והאחראית נקראת "תכנון העברה בין דורית של העסק המשפחתי" וכוללת תכנון יעיל של דרך העברה וזמן ההעברה של סמכויות הניהול, השליטה והבעלות , במרבית המקרים בשליטת המעביר ולפי החלטתו והבנתו, תוך יצירת הסכמה משפחתית .
דרך זו יוצרת מעין וודאות באשר לעיתוי העברה של העסק, לזהות המועברים ולדרך העברה.צרו איתנו קשר ויחד נראה לכם שזה אפשרי, למרות המורכבות והאתגרים, זאת המומחיות שלנו

דברו איתנו בטלפון

זה הזמן להתחיל לתכנן את החיים בגיל השלישי ואת עתיד המשפחה - בהוגנות, מקצועיות ואהבה


  התחבר

  איפוס סיסמה

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  הסדרי נגישות

  בבניין המשרדים קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: בבניין בו פועלת החברה, ישנם שירותים נגישים המיועדים למבקרים עם מוגבלויות בכל קומה. כמו כן, קיימות חניות מיוחדות לנכים המגיעים למשרד ברכב ובעלי תו נכה, והן מסומנות בהתאם בחניונים הסמוכים. בנוסף, ניתן להשתמש במעליות הנגישות בבניין, והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין ולמשרדים עם חיית שירות.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.